+38(097)7623164

+38(063)1417999

+38(099)1900510

Дністровський каньйон створений для відпочинку

Дністровський каньйон починається у районі села Нижнів та простягається до Хотина. Його довжина приблизно 240 км.
Пропливаючи, ми дивились на Нижнівський міст та уявляємо собі всю могутність річкової стихії, яка залишає на таких конструкціях свій слід. Під час великих паводків вода навіть стоїть вище проїжджої частини мосту. Уявіть собі, як вона збільшилась по ширині. Гарно оглянули конструкцію моста пройшовши під ним. Саме головне, коли пропливаєш під мостом то вибрати правильно напрямок плавзасобу, враховуючи русло річки її рівень води та швидкість. І так мимоволі кожен долаючи норов річки Дністер вчиться керувати катамараном під час сплаву та відчути себе єдиним цілим з плавзасобом і командою. Мабуть кожен себе уявляє капітаном або замислюється, як предки використовували Дністер для торгівлі сплавляючись на плотах до Чорного моря активно вели свою як тепер кажуть підприємницьку діяльність. Сьогодні нашими сучасними «плотами» є катамарани, які складаються з двох надувних балонів з’єднаних між собою трубками, виготовлених з сучасних матеріалів, і можуть вміщати від чотирьох до 10 осіб.

Даний плавзасіб зручно підходить для туристиних багатоденних мандрівок річками, перевеги сплавів на катамаранах відчує кожен. Також Дністровський каньйон вабить туристів одиночок, які сплавляються  річкою Дністер на каноє, байдарках, човнах, рафтах, плотах з фірмами організаторами такого відпочинку або на саморобних плотах та різними  плавзвсобами. Та ми пропонуємо своїм клієнтам, якість, надійність та дбаємо про те, щоб кожен охочий хто хоче себе випробувати у новому напрямку туризму, як сплави отримав певні навички та досвід на майбутнє. Пропонуємо своїм клієнтам нове спорядження для сплаву та забезпечуємо усім необхідним, щоб кожен пересічний громадянин без підготовки та відповідного спорядження отримав можливість спробувати себе у такому видові туризму. Ми перед початком сезону постійно проходимо маршрут з інструкторами та охочими долучитись до водної експедиції. Даний сплав проводимо для того щоб після зими побачити зміни берегів, зрозуміти правильність нашого вибору для стоянок. 

    Наша мандрівка продовжується далі. Сплавляючись Дністром ми пройшли Нижнів, який є дуже зручним пунктом для початку сплаву річкою Дністер але ми почали свій маршрут від гирла річки Золота Липа, щоб отримати шанс пройти під мостом.

Далі наша група під впливом від побаченого ділилася враженнями. Так пройшли більше 15 кілометрів. За с. Нижнів ми чалимо, щоб оглянути Одаєвські печери, місце знаходження яких визначаємо за капличкою на вершині каньйону. Капличка, пам’ятний хрест поруч неї присвячені бійцям УПА, які трагічно загинули тут у 1945 році. Підйом до каплички є дуже страшним і небезпечним, проте краєвид зверху повністю виправдовує всі витрачені зусилля. Та ми з міркувань безпеки відмовились від сходження на гору адже це ще рання весна та грунт під ногами не стійкий. А самі схили Дністра біля села Одаїв є дуже зручним місцем для любителів адреналіну, які займаються дельтапланеризмом. Під час сплаву річкою Дністер ми завітали до Коропця.

Через 10 км. сплаву Дністром після села Одаїв біля села Стигла на стінці каньйону вирізняється колоритна скеля з печерою, проте вхід до неї є важкодоступним

і краще роздивитись її з води.

                  Можна набрати води з джерела ми наловили Дністровських раків, яких потім вирішили відпустити, перепочили і вирушили далі.

Каньйон Дністра на відтинку від Нижнева до Незвиська найкраще підходить для сплавів річкою Дністер. Даний відтинок є дуже багатим на різноманітні скельні утворення, печери та водоспади. Так вже за декілька км біля села Стінка ми робимо наступну зупинку та вирішили розбити табір до заходу сонця. Вечір був в чудовій атмосфері, родзинкою якого було приготування вечері, під час якої кожен показував свої кулінарні можливості. Щоб оглянути невеличкий печерний храм, гроти та водоспад, що знаходиться на схилі Дністра у Травертиновій скелі ми вирішили відкласти на ранок. До якого вирушили з новими силами. Вхід до печерного храму знаходиться на висоті 15-20 м над рівнем річки Дністер. За даними дослідників храм функціонував уже у XII-XIII ст. Наявність певних знаків на його стінах дозволяє зробити припущення, що храм виник ще раніше за часів язичництва. Стіни печери містять обробки. Приміщення було штучно збільшене. Поруч від печери є ще один грот та водоспад Дівочі сльози. Приблизна висота водоспаду складає біля 6 м. продовжуючи сплав Дністром і біля села Космирин оглядаємо наступні водоспади каньйону хоч і втомились через сильні пориви вітру. Найвідоміший серед Космиринських водоспадів знаходиться ще трохи нижче за течією. Він спадає з Травертинової скелі з висоти біля 10 м. Поряд є цікава і мальовнича печера. Оглянувши печери та водоспади сплавляємось річкою Дністер до села Возилів, яке відоме каскадом водоспадів та своєю архітектурою. Тут зручне місце для ночівлі, облаштоване накриттям. Також багато водних турів в яких сплави Дністром  починаються з Возилова. Перший водоспад проглядався вже з берега, сам струмок утворює, ще  багато каскадів. 

Під час сплаву річкою Дністер оглянули Возилівський каскад водоспадів, що складається з 12 більших і менших водоспадів. Висота найвищого із них складає біля 10 м. більшу частину водоспадів можна побачити піднімаючись вверх ідучи вздовж потічка, який є досить мілким. І тільки два найвищі водоспади треба обходити. Вдосталь намилувавшись водограями повертаємось до Дністра та продовжуємо сплав. Родзинкою сплаву річкою Дністер на катамаранах екскурсія до Травертинового водоспаду біля села Монастирок.

Водоспад навпроти села Монастирок "Дівочі сльози", знаходиться біля самого берега Дністра та добре проглядався з річки. Своєрідністю цього природного об’єкту є те, що позаду є невелика печера, зайшовши до якої можна оглядати навколишню місцевість через призму падаючої води. Особливо зручно оглядати коли мало листя на деревах тобто як ми мандруючи ранньою весною. Травертин, завдяки якому утворився цей водоспад, рідкісне геологічне утворення, що в межах України є характерним для території Подільського Подністров’я. Його творенню сприяв теплий клімат Дністровського каньйону і джерела Дністра з розчиненим у них карбонатом кальцію та розвинута там флора, яка є визначальною для Дністровських травертинів. Також специфіку каньйону використовують дальтопланеристи які сподобали околиці села Підвербці для своїх польотів. Поталанить то під час сплаву також можна споглядати за граційністю польоту. В низ по течії за декілька кілометрів сплаву Дністром до моста між Незвиськом та Лукою. Цей міст знамените закінченням або початком сплавів які ми теж організовуємо для туристів в яких менше часу, щоб осягнути велич каньйону Дністра під час сплавів. Незвисько початок сплаву річкою Дністер для багатьох любителів активного туризму.

Мандруючи далі за наступним вигином Дністра ми сплавляємось Дністром до руїн Раковецької фортеці.

На наш час від замку залишилась тільки одна башта та фрагменти стіни, проте башт було аж три. Ймовірно фортеця існувала тут ще у XIV ст.. Проте офіційне закінчення цієї будови датується 1660 роком. Товщина стін фортеці перевищувала 1,5 м. у башті, що збереглася можемо нарахувати 5 поверхів і на кожному численні амбразури. Таким чином вогнева потужність замку була доволі значною. Та розвиток артилерії зробив її геть непридатною для оборони. Врешті решт мури та дві башти були розібрані місцевими мешканцями для своїх господарських потреб і зараз тільки одинока башта нагадує про колишню твердиню. Зі сторони річки у кам’яному плото на якому розташована Раковецька фортеця відвідали невелику печеру Відлюдника, яку цікаво відвідати. Печера складається з одного досить просторого гроту зі своєрідним входом, що на висоті 2 м. від рівня землі. Також вона має отвір у боковій стінці, ніби маленьке віконечко. Також у підніжжі дуже смачна вода, якою втамували спрагу під час сплавів ріскою Дністер в Раковці. Не напружуючись дали трішки і веслам відпочити ми дрейфували до місця ночівлі біля с. Уніж. Швиденько почали все робити, щоб наступного дня раніше вирушити до дістатись меж Заліщицького району. Краєвиди під час сплаву річкою Дністер просто зачаровують та ми рухались далі вниз по течії річки Дністер. Сплавились до села Берем'яни, на вершині Червоної гори розташувалось  саме село Берем'яни. Завдяки Червоній горі цю долину Дністровського каньйону можна сміливо назвати «Дністровськими субтропіками» — навіть у найсуворіші зими сніг не лежить тут довше двох днів. Пояснення цього феномену - можливо від уранових руд під горою або через те, що на горі мало рослинності вона і нагрівається на сонці літом і віддає своє тепло коли холодно, тощо. Варто піднятись на вершину гори на якій поруч знаходиться село Берем'яни відкривається мальовничий краєвид, що залишає незабутнє враження про Дністровський каньйон.
Також у даній місцевості в Дністер живить своїми водами річка Стрипа. Ця річка у своїй нижній течії утворює мальовничий каньйон. Стрипа є однією із найбільших приток Дністра.

За декілька кілометрів від Берем'ян робимо зупинку біля села Хмелева відвідуємо магазини, що знаходяться дуже близько від Дністра. За кілька кілометрів від Хмелевої на самому верху лівого берега травертинова скеля із гротом відлюдника. Через крутий схил потрапити до нього не просто. В гори відкривається одна із найкращих панорам Дністра острови,  що нагадують східні символи інь і янь.

Продовжуємо сплав Дністром на катамаранах  вниз течією проходимо сталеві опори газогону під назвою «дружба», що перетинає Дністер.  Ці сліди видно до висоти 5 м. на березі газогону влаштована стоянка для туристів що сплавляються Дністром. Біля якої ми і вирішили розбити наметове містечко на березі річки Дністер. У Дністровському каньйоні на відстані приблизно денного переходу збудовано вже декілька таких стоянок.

Піл час сплаву до Устечка останього дня нашого водного походу ми оглянули швиденько водоспад рухались до наступного села Михальче в якому є дитячий табір. Біля нього пропливаємо повз руїни старого мосту, який після побудови нового за декілька км вниз по течії був висаджений у повітря під час зйомок фільму про партизанів Ковпака.

В основному всі організатори сплавів селі Устечко завершують свої маршрути. Хоча тут каньйон не закінчується але є зручним під’їзд. А також під час мандрівки або закінчивши подорож групи туристів прямують до урочища Червоне в якому всім відомий Джуринський водоспад та Червоногородський замок. Так в Устечку і закінчився наш водний похід.  Дністер є спокійною річкою тому можна сплавлятися і сім’ями, великими компаніями та організовувати корпоративи а ми в свою чергу подбаємо про все, щоб даний відпочинок приніс вам тільки хороші враження! 

Оцініть новину
(6 проголосувало)

Ми на Facebook

Наша група Вконтакті

Теги

dnister splavy raftynh karpaty raftynh ukraina splav dnistrom splav kanoie splav na katamaranakh USA_Ice_Team vidpochynok_den_nezalezhnosti Карпати Каяки сплави Дністром Каяк сплави річкою Дністер Майскиє дни Осінь сплави Верхній Дністер Відпочинок на Дністрі Графік турів рафтинг Довгий Дністер Дністер 7 днів у сьомому чуді! Дністер каякінг Дністер кемпінг Дністер сплави Дністровський каньйон сплав на каяках Заліщики каяк прокат Заліщики сплав по Дністру Заліщики туристичні Заліщицький санаторій Літній відпочинок Спекотне літо 2015 Сплав дністром на катамаранах Сплави Дністром Сплави річкою Дністер Сплав річкою Дністер Трьохденний сплав Дністром дністер каяки сплав дністер прокат каяки дністер екскурсії каяк прокатна Дністрі каякінг водний похід рафтинг дністром рафтинг на черемоші сплав днестр байдарки сплав днестром сплав дністром сплав дністром одного дня сплави річкою Дністер на катамаранах сплав по Дністру байдарки сплав по дністру сплав по реке Днестр травневі тури

Фотогалерея

showshowshowshowshowshowshowshowshow

Контакти:

48600 Тернопільська область, м.Заліщики, вул. Ст.Бандери, 66

(097) 762 31 64
(063) 141 79 99
(099)190 05 10

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.